Avatud T-R 12-17
L 11-16

Estonia pst 11,
10141 Tallinn

Näita/peida menüü

Oled oodatud tähistama muuseumiööd Eesti Panga muuseumis!

21.08.2020

Eriprogramm „Öös on aega" 29. augustil kell 18–23

Eesti Panga muuseumis näeb muuseumiöö eriprogrammi osana audiovisuaalset värsskomöödiat „Suure seifi saladus“, kus astuvad üles Eesti kroonidelt tuttavad kultuuritegelased. Kogu õhtu jooksul saavad huvilised tutvuda ka Eestis käibel olnud rahadega ning osaleda otsimismängus.

Eesti Panga muuseumi Talupojasaalis ehk selles ehtsas eestlaste rahapaigas elustuvad muuseumiööl kolm Eesti kroone kaunistanud suurkuju – Koidula, Jakobson ja Hurt. Nad on huviga jälginud praeguse Eesti elu ja neil on selle kohta palju öelda. Vestlusesse sekkub ka Eesti Panga kunagine president Jüri Jaakson.

Audiovisuaalset etendust saab muuseumiööl vaadata Eesti Panga muuseumi Talupojasaalis kolmel korral. Seansid algavad kell 18.15, 19.30 ja 21.00. Etendus kestab 25 minutit ja seda mahub korraga vaatama kuni 50 inimest. Palume mõistvat suhtumist, sest istekohti kõigile ei pruugi jaguda. Pärast iga etendust järgneb lõbus tähelepanuviktoriin. Esimesena õige vastuse esitaja saab auhinna!
Värssnäidendi autor on Loone Ots ja videosalvestuse teostas Apelsin Meedia OÜ.

Lisaks etendusele on kogu muuseumiöö vältel võimalik tutvuda Eesti Panga püsinäitusega Eestis käibel olnud rahadest ning end kurssi viia keskpanga tänaste tegevustega. Osaleda saab otsimismängus ning avatud on muuseumipood.

Palume haigustunnustega inimestel muuseumisse mitte tulla ning külastajatel enne ja pärast külastamist käed desinfitseerida.

Oled oodatud!
Tule ja avasta aja vaimu rahadel!

 

 

Jaga: