Avatud 
T-R 12-17; L 11-16
Sissepääs TASUTA

Estonia pst 11,
10141 Tallinn

Näita/peida menüü

Muuseumiööl saab külastada ka Eesti Panga muuseumi

10.05.2017

Selle aasta muuseumiööl saab Eesti Panga muuseumis mängida raha teemadel. Öeldakse küll, et kogu elu on mäng, aga kas rahaga ikka tasub mängida? Meie igal juhul mängime! Sel aastal möödub Eesti krooni sünnist 25 aastat ja sel puhul on hea meenutada nii Koidulat kui ka koidulat. Muuseumi ekspositsioonis on ellu ärganud vahakujud, kes aitavad sul värskendada mälu erinäitusel ja mälumängul. Paljastame ka suurimaid rahamänge ja -mängureid läbi ajaloo. Saab võistelda ja meisterdada.

Eesti Panga muuseumi programm 20. mail

  • 18.00 Muuseum avab uksed ja mäng algab!
  • 18.30–19.30 Mälumäng „Kas mäletad veel  Eesti krooni?“ Eesti krooni 25. sünniaastapäeval on sobilik meelde tuletada meie armastatud vääringut. Kas mäletad veel, mida sai osta 25 krooni eest 1993. aastal? Aga 2003. aastal? Mis oli kujutatud 5kroonise tagaküljel? Kelle allkirjad olid rahatähtedel?  Mälumängus saavad osaleda võistkonnad. Soovitame end ette registreerida: muuseum@eestipank.ee!
  • 20.00–20.30 Investeerimismäng. Eesti Panga ökonomist Peeter Luikmel õpetab,  kuidas mängida intresside muutlikus maailmas.

Kogu õhtu vältel:

  • Pillimängud – Eesti Panga muusikud ja nende sõbrad improviseerivad.
  • Otsimismäng muuseumi näitusel
  • Võistlusmängud rahapusledega
  • Meisterdamine ja joonistamine

23.00 Mäng on läbi. Muuseum sulgeb uksed

Eriväljapanek:

Muuseumi püsiekspositsiooni kõrval on avatud eriväljapanek, mis on pühendatud Eesti krooni 25. aastapäevale. Näitus aitab meenutada meie rahvuslikku vääringut, sidudes omavahel kaheksa Eesti kultuuriloos olulist tegelast, kaheksa Eesti krooni rahatähte ja kaheksa ajaloolist rahatähte, mis olid Eestis käibel kroonidel kujutatud isikute eluajal. Näituse eesmärk on pakkuda eestimaalastele võimalust värskendada oma teadmisi rahaajaloost, tutvustades igapäevast raha põnevate faktide kaudu.

Jaga: