Muuseum avatud
T-R 12-17; L 11-16
Sissepääs tasuta!

Estonia pst 11,
10141 Tallinn

Näita/peida menüü

Kroonituuri lõpupidu 25. novembril

10.11.2017

Kroonituuri lõpupidu toimub 25. novembril 13.00 – 15.00 Eesti Panga muuseumis (Estonia pst 11, Tallinn)

Kroonituuri lõpupidu paneb punkti ligi viis kuud kestnud üle-Eestilisele külastusmängule. Eesmärk on meenutada  krooni  ja jagada auhinnad neile inimestele, kes läbisid 9 Eesti muuseumi ja mängisid  külastusmängu. Nemad ongi Kroonituuri võitjad kes saavad Kroonitähe õnnelikeks omanikeks. Kroonituuri nn peaauhind on Kroonitäht. Kroonitäht on Vladimir Taigeri kujundatud „rahatäht“.  Kroonitähe omanikul on võimalus tasuta külastada kogu 2018. aasta jooksul kõiki Kroonituuril osalenud muuseume.

Kroonituuri lõpupeole on oodatud kõik huvilised, ka need kes Kroonituurile sel suvel ei jõudnud.

Ürituse programm:

  • 13.00 – 13.45  Lõpupeo avamine ja Eesti Luguteatri etendus „Lugusid kroonist“. Luguteater on improvisatsiooniline teater, mis põhineb jutustajate mälestustel ja lugudel, kuhu on kaasatud näitlejad ja muusik.
  • 13.45 Kroonituuri võitjate autasustamine ja  tordisöömine
  • 14. 15 – 14.45 Jaak Johanson  ja Krista Citra Joonas laulavad, mängivad ja räägivad lugusid Koidulast, Tammsaarest ja teistest krooni tegelastest?

Päeva jooksul selgub kroonipusle kokkupanemise Eesti mitteametlik meister! Võistelda saavad kõik osalejad.

Lisaks saab kogu päeva vältel voltida Helen Kaigu juhendamisel kroonipilti.  Paelte punumise töötoas on võimalik teha 6-harulist punupaela, ponimust ja näpunööri.

Tule ja tähista Eesti krooni juubeliaastat  koos meiega!

Jaga: