Eriolukorra tõttu suletud!

Estonia pst 11,
10141 Tallinn

Näita/peida menüü

Eesti Pank kutsub kuulama loengut Eesti leibkondade finantskäitumisest ja tarbimisharjumustest

25.09.2019

Kolmapäeval, 02. oktoobril kell 10 toimub Eesti Panga muuseumis avatud loeng, kus keskpanga ökonomistid Jaanika Meriküll ja Tairi Rõõm tutvustavad Eesti leibkondade finantskäitumise ja tarbimisharjumuste uuringu tulemusi.

Loengul saab teada, milliseid varasid Eesti leibkondadel on, kui suur on leibkondade vahel varaline ebavõrdsus ning milline on meie inimeste olukord võrreldes teiste euroala riikide elanikega. Samuti räägitakse sellest, kui suur on Eesti leibkondade finantskoormus, finantspuhvrite suurus ja krediidipiirangud võrreldes euroala keskmisega. Loengus räägitakse ka Eesti elanike pensioniootustest ja antakse ülevaade selle kohta, kui suured on II pensionisambaga vabatahtlikult liitunute varad võrreldes nendega, kes pole II sambaga liitunud.

Finantskäitumise ja tarbimisharjumuste uuring toimub euroala riikides regulaarselt alates 2010. aastast. Eestis viidi esimene uuring läbi 2013. aastal ja teine 2017. aastal.

Palume kõigil huvilistel registreeruda avatud loengule hiljemalt teisipäeval, 1. oktoobril  muuseumi telefonil 668 0760 või e-posti aadressil muuseum@eestipank.ee.  

Jaga: