Muuseum suletud

Estonia pst 11,
10141 Tallinn

Näita/peida menüü

Eesti Pank avas sünnipäeva puhul erinäituse ja esitles tervikasja

06.05.2014

3. mail esitlesime muuseumis Eesti Panga 95. aastapäevale pühendatud näitust ja Eesti Posti loodud tervikasja.

Tavapärasest pidulikumal sündmusel ütles avasõna Eesti Panga asepresident Madis Müller (vaata tema sõnavõttu siin). Tervikasja tutvustas Eesti Posti juhatuse liige Mait Sooaru.  Näitust tutvustas põneva ülevaatliku loenguga keskpanga endine töötaja Märt Karmo.

Sünnipäevanäitus „Eesti Pank 95. Eesti Vabariigi riigipank 1919-1939“ jääb muuseumis avatuks aasta lõpuni. See räägib Eesti Panga asutamisest ja tegevusest kuni Eesti okupeerimiseni, tutvustab tollaseid võtmeisikuid, majandusarengut ning keskpanga töökeskkonda. Usume, et mõnusat lugemist ja huvitavaid infokilde leiab näituselt iga külastaja. Kasutage kindlasti võimalust ja tulge näitust vaatama.

Panga aastapäevale pühendatud postkaardil on kujutatud hoonet, kus praegu asub muuseum. See on panga vanim hoone – kunagise Aadlipanga maja, mis on taastatud algupäraselt ehk nii, nagu see 1904. aastal ehitati. Postkaarte hinnaga 87 senti on võimalik muuseumipoest osta. Kokku on sellise erikujundusega postkaarte toodetud 1500. Osta saab ka valitud postkontoritest. Kasuta võimalust ja saada sõbrale lahe postkaart! 

  

  

Jaga: