Avatud 
T-R 12-17; L 11-16
TASUTA

Estonia pst 11,
10141 Tallinn

Näita/peida menüü

Eesti Panga muuseumis räägitakse elanike maksekäitumisest

05.11.2013

Kolmapäeval, 6. novembril kell 11 toimub Eesti Panga muuseumis avalik loeng, kus TNS Emori uuringuekspert Jaana Helm tutvustab uuringut Eesti leibkondade maksekäitumisest.

Loengus saab ülevaate, milliseid makseviise ja –kanaleid eelistavad Eesti elanikud igapäevaste maksete tasumisel, palju ostetakse interneti teel, kuidas saavad eestimaalased sissetulekuid ja kuidas see mõjutab nende maksekäitumist.

Eesti Panga makse- ja arveldussüsteemide osakonna juhataja Mihkel Nõmmela annab loengus lühiülevaate maksekeskkonnas toimuvast ja keskpanga maksestatistikast, samuti 2014. aastal toimuvatest kohustuslikest muudatustest maksete tegemisel.

Loeng sobib kuulamiseks majandushuviga inimestele.

Palume kõigil huvilistel loengule registreeruda hiljemalt kolmapäeval kella 10ks. Registreerumisvorm

Muuseumi külastamine ja loengutest osavõtt on tasuta. Avatud on muuseumi pood.

Muuseum ja muuseumipood on avatud teisipäevast reedeni kell 12-17 ja laupäeviti kell 11-16.

Loeng toimub Eesti Panga muuseumi avalike loengute sarja raames, mille eesmärgiks on anda huvilistele ülevaade Eesti Panga hinnangutest majandusolukorrale ja tutvustatakse erinevaid keskpanga põhiülesannetega seotud teemasid. Loenguid on oodatud kuulama kõik inimesed, kes tunnevad huvi majandusteemade ja keskpanga tegevuste vastu.

Eesti Panga muuseumi väljapanek tutvustab Eesti raha ja keskpanga ajalugu ning Eesti Panga kui euroala keskpanga ülesandeid. Samuti selgitab väljapanek rahapoliitika teostamist ning tutvustab majandusprotsesside vahelisi seoseid ja nende vastastikuseid mõjusid.

Jaga: