Suletud kuni 31.01.2021

Estonia pst 11,
10141 Tallinn

Näita/peida menüü

Eesti Panga muuseum võtab osa üle-eestilisest Muuseumiööst "Öös on laineid"

03.05.2016

Eesti Panga muuseum võtab osa üle-eestilisest Muuseumiööst "Öös on laineid", mil keskpanga muuseum on avatud kell 18-23.

Eesti Panga muuseum kutsub avastama ja mõistma meie igapäevaelu mõjutavaid laineid. Laineid, mis tõstavad või langetavad hindu, mõjutavad raharinglust, kõigutavad investeeringuid ja aktsiaturge. Need lained võivad murda või kanda, kuid puutumata ei jäta nad kedagi.

Muuseumi programm koosneb  improvisatsioonilistest lainetest, mida kujundavad Eesti Panga hobimuusikud ja ettekannetega esinejad. Õhkkond on vaba ja dialoogile avatud, teemad on võetud elust enesest – me kõik teenime ja kulutame raha ja osaleme nõnda sularaharingluses, ja meie igapäevased otsused sõltuvad majanduse hetkeseisust.

Õhtu jooksul toimub muuseumis otsimismäng ja igaüks saab proovida, kui hästi ta raha tunneb. Lastele pakub tegevust meisterdamisnurk.

Avatud on ka muuseumi pood, kus saab osta meeneid ja vahetada kroone eurodeks.

Eesti Panga muuseumi programm 14. mail 2016 kell 18–23

  • 18.30 Eesti Panga president Ardo Hanssoni tervitus ja arutelu keskpanga rollist tänases maailmas
  • 19.30 Kas sularahal on tulevikku? Millised on sularaharingluse muutused ja lained? Rait Roosve, Eesti Pank
  • 20.30 Elust, surmast ja rahast ehk miks on vaja rääkida teemal, millele eelistatakse mitte mõelda? Lii Müürisepp, Finantsinspektsioon
  • 21.30 Üles, alla ja taas üles – jälle kordub kõik! Majanduse lainetusest minevikus, olevikus ja tulevikus. Peeter Luikmel, Eesti Pank

Muuseumiöö tegevused on tasuta. Oodatud kõik huvilised!

Jaga: