Avatud 
T-R 12-17; L 11-16
TASUTA

Estonia pst 11,
10141 Tallinn

Näita/peida menüü

Eesti Panga muuseum kutsub kooliaasta alguse puhul kuulama majandusloengut

05.09.2013

Laupäeval, 7. septembril kell 13 toimub Eesti Panga muuseumis eelkõige õpilastele mõeldud avalik loeng, kus keskpanga rahapoliitika allosakonna juhataja Peeter Luikmel räägib, kuidas tekib raha, miks ühed riigid on rikkad ja teised vaesed ning miks hinnad muutuvad.

Ettekandega „Kolm lihtsat küsimust Eesti majanduse kohta“ annab Luikmel ülevaate majanduse toimimisest ja põhitõdedest. Loengu ülesehitus on lihtne ja seda on eriti oodatud kuulama õpilased, kelle majandushuvi on alles tärkamas ja senised majandusalased teadmised vähesed.

Loeng algab kell 13 Eesti Panga muuseumi pressiruumis ja koos küsimuste-vastuste esitamisega kestab see umbes tund.

Palume kõigil huvilistel loengule registreeruda, vabade kohtade olemasolul saab seda teha kuni 6. septembril kella 17ni e-kirja teel muuseum@eestipank.ee või telefonil 6680 760.

Muuseumi külastamine ja loengutest osavõtt on tasuta. Avatud on muuseumi pood.

Muuseum ja muuseumipood on avatud teisipäevast reedeni kell 12-17 ja laupäeviti kell 11-16.

Loeng toimub Eesti Panga muuseumi avalike loengute sarja raames, mille eesmärgiks on anda huvilistele ülevaade Eesti Panga hinnangutest majandusolukorrale ja tutvustatakse erinevaid keskpanga põhiülesannetega seotud teemasid. Loenguid on oodatud kuulama kõik inimesed, kes tunnevad huvi majandusteemade ja keskpanga tegevuste vastu.

Eesti Panga muuseumi väljapanek tutvustab Eesti raha ja keskpanga ajalugu ning Eesti Panga kui euroala keskpanga ülesandeid. Samuti selgitab väljapanek rahapoliitika teostamist ning tutvustab majandusprotsesside vahelisi seoseid ja nende vastastikuseid mõjusid.

Jaga: