Ajutiselt suletud

Estonia pst 11,
10141 Tallinn

Näita/peida menüü

Koroonaviiruse ulatusliku leviku tõttu Tallinnas on Eesti Panga muuseum ja muuseumipood suletud. Avame taas nii pea, kui olukord seda võimaldab.

Eesti kroone ja rikutud pangatähti saab eurodeks vahetada ning muid tehinguid teha muuseumipoes eelneva kokkuleppe alusel teisipäeviti kl 12–15 ja reedeti kl 14–17. Palume tulekust päev varem ette teatada telefoninumbril +372 668 0650. Püsige terved!

Eesti Panga meenemüntide, käibemüntide ja muude meenetoodete ostmiseks palume külastada Omniva e-poodi ning teha ostud e-poe kaudu!

Sisenen e-poodi


Mida tähendab keskpanga jaoks hinnastabiilsus? Millised on keskpanga käsutuses olevad meetmed, millega hinnastabiilsust mõjutada? Kuidas toimib pangandus? Miks on arveldussüsteemid finantsstabiilsuse tagamisel olulised? Miks on Eesti Pangal palju vara? Milleks on keskpangal vaja majandusprognoose? Kui need on just need küsimused, mis sind huvitavad, siis oled sattunud õigesse kohta – Eesti Panga muuseumis räägime kõigest sellest ja veel paljust muustki.

Seega on Eesti Panga muuseum keskendunud rahale ja kõigele sellele, millega tegeleb üks keskpank.

Muuseumi väljapanek koosneb kirjalikest tekstidest ning animatsiooni- ja videoklippidest. Põnevale vaatamis- ja lugemismaterjalile lisaks on võimalik oma teadmisi proovile panna erinevates mängudes. Näiteks võid testida oma teadmisi, kuidas kontrollida raha õigsust ning teha vahet ehtsal ja võltsitud rahatähel, prognoosida majanduse arengut, hallata keskpanga välisvarasid. Oma ajastu hõngu annavad edasi Eesti kroonidel olnud kultuuritegelaste vahakujud, kes peavad omavahel muhedaid vestlusi. Loomulikult on vaatamiseks ka Eestis käibinud raha ise, samuti raha valmistamise maketid ja Eesti ajalooline kullakang aastast 1922.

Muuseumipoes saad vahetada kroone eurodeks ja osta Eesti Panga suveniire.

Siin asub ka pressiruum, kus korraldame pressikonverentse, avalikke loenguid ja üritusi.

Ootame sind külla!

Jaga: