Avatud T-R 12-17
L 11-16

Estonia pst 11,
10141 Tallinn

Näita/peida menüü

Avatud loeng „Sõltumatus kui kapital”

03.05.2017 - 17:00

Kutsume kuulama loengut sellest, kuidas keskpanga sõltumatus aitab hoida meie raha väärtust. Kolmapäeval, 3. mail  kell 17 toimub Eesti Panga muuseumis (Estonia pst 11) avatud loeng „Sõltumatus kui kapital”

3. mail on Eesti Panga sünnipäev  ja sel puhul on sobilik kõnelda keskpanga sõltumatusest. Eesti Panga ökonomist  Peeter Luikmel räägib keskpanganduse ajaloost ja sellest, miks peab keskpank raha väärtuse hoidmiseks olema sõltumatu päevapoliitikast. Arutleme selle üle, kuidas on võimalik tagada keskpanga majanduslik ja juriidiline sõltumatus.

3. mail 1919. aastal kandis Ajutine Valitsus Eesti Panga arvele panga põhikapitaliks eraldatud 10 miljonit marka. Eesti Panga põhikirja autorid olid rahandusminister Juhan Kukk ja panga esimesed juhid, Eesti panganduse isaks nimetatud Eduard Aule ning õigusteadlane ja poliitik Mihkel Pung.

Palume loengule registreeruda hiljemalt 2. mail meiliaadressil muuseum@eestipank.ee või telefonil 668 0760.

Loeng sobib kuulamiseks kõigile!

Muuseumi külastamine ja loengutest osavõtt on tasuta. Avatud on muuseumipood.


Taust

Keskpanga tegevuse eesmärk on tugev rahasüsteem, mis paneb aluse ühiskonna stabiilsusele. See stabiilsus on kapital, mis annab võimaluse luua omakorda ühiskondlikku kapitali. Eesti Panga uues loengusarjas „Raha ja väärtused“ pakumegi võimalust kaasa mõelda selle üle, kuidas on raha kui väärtus dialoogis teiste inimese jaoks oluliste väärtustega.

Jaga: