Avatud
Sissepääs TASUTA

Avalik loeng „Millest räägib raha? Uusi leide ja vaatenurki numismaatikas“

13.10.2016 - 17:00

Neljapäeval, 13. oktoobril kell 17 toimub Eesti Panga muuseumis (Estonia pst 11) rahaajaloolase Ivar Leimuse loeng „Millest räägib raha? Uusi leide ja vaatenurki numismaatikas“. Loeng toimub uue loengusarja „Raha ja väärtused“ raames.

Loengus tutvustab Ivar Leimus viimase aja põnevamaid mündileide, mis pärinevad 10.–17. sajandist. Jutuks tulevad nii arvukad viikingiaegsed rahapajad kui ka Eesti kaalukaim aare Vaidaverest, mis sisaldas üle tsentneri (100 kg) vaskraha. Lähemalt räägitakse varanduse peitmise tagamaadest, milleks võisid olla niihästi raha deponeerimine „maapanka“, sõjasündmused kui ka uskumused. Tutvustamisele tulevad mõned eriti haruldased või lausa unikaalsed mündid, mis pärinevad Eesti aaretest.

Palume loengule registreeruda hiljemalt 13. oktoobril e-posti aadressil muuseum@eestipank.ee või telefonil 668 0760.

Oodatud on kõik huvilised!

Muuseumi külastamine ja loengutest osavõtt on tasuta. Avatud on muuseumipood.