Avatud T-R 12-17
L 11-16

Estonia pst 11,
10141 Tallinn

Näita/peida menüü

Avalik loeng Euroopa Liidu kujunemisloost

28.01.2016 - 15:00

Neljapäeval, 28. jaanuaril kell 15 toimub avalik loeng Euroopa Liidu kujunemisloost ning selle mõjust ja tähtsusest Eestile. Loengu peab Eesti Panga rahvusvaheliste suhete juhtivekspert Liina Lubi.

Juttu tuleb pärast II maailmasõda alanud kuue riigi söe- ja terasetööstuse ühistegevusest, mis arenes üha tihedamat koostööd tegevaks 28-liikmeliseks Euroopa Liiduks.

Kuulaja saab ülevaate Euroopa Liidu rahvastiku ja majanduse suurusest nii maailma mastaabis kui ka liikmesriikide arvestuses. Tutvustatakse ka Euroopa Liidu sümboleid: ühist raha, hümni, lippu ja Euroopa päeva.

Lisaks räägitakse Euroopa Liidu tähtsamatest institutsioonidest: Euroopa Parlamendist, Euroopa Komisjonist, Euroopa Liidu Nõukogust, Euroopa Ülemkogust ja Euroopa Keskpangast. Ülevaate saab nende institutsioonide rollist, juhtidest, koosseisust (sh tähtsamatest eestlastest institutsioonides) ja toimimisest Euroopa Liidu otsustusprotsessis. Loengu käigus saab selgeks, millised on liikmesriigi võimalused Euroopa Liidus otsuste tegemisel kaasa rääkida.

Tunniajane loeng toimub Eesti Panga muuseumis (Estonia pst 11, Tallinn).

Loengule registreerumine: muuseum@eestipank.ee või +372 668 0760. Oodatud on kõik huvilised!

Jaga: