Avatud 
T-R 12-17; L 11-16
Sissepääs TASUTA

Estonia pst 11,
10141 Tallinn

Näita/peida menüü

Kutsu näitus külla

Kui sul ei ole võimalik muuseumisse tulla, võib muuseum sind ise külastada. Selleks oleme kokku pannud kaks rändnäitust, millest üks annab ülevaate Eesti raha ajaloost („Eesti raha margast euroni”) ning teine räägib keskpanga ülesannetest ja tutvustab põhjalikumalt europangatähtede turvaelemente („Eurosüsteem”). Näitused on koostatud selliselt, et neid võib esitleda nii üksikult kui ka koos.

Rahaajaloo näitus on paigutatud neljale kaarjale moodulile, üks moodul on 3 m lai ja 2,4 m kõrge. Eurosüsteemi tutvustav näitus on kahel sellisel moodulil. Näituse juures on ka tasuta infotrükised nii eesti, vene kui ka inglise keeles.

Rändnäituse transport, ülespanek ja tutvustamine on tasuta.

Rändnäituse tellimiseks saada oma soov e-posti aadressil muuseum@eestipank.ee või helista telefonil 668 0760. Kirjas märgi kindlasti, kus, millistes ruumides ja mis ajal soovite näitust endale külla.

„Eesti raha margast euroni”

Rändnäitus „Eesti raha margast euroni” annab ülevaate Eestis alates 1918. aastast käibinud ametlikest maksevahenditest: margast, mis tähistas meie iseolemise algust; kroonist, mis oli käibel kuni 1940. aastani; teisest kroonist, mis võeti kasutusele 1992. aastal; ning eurost, mida kasutame praegu. Näitus on talletatud ka põhjalikku kataloogi, mille saab näituse külastaja endaga kaasa võtta.

Näitus valmis 2006. aastal koostöös Eesti Ajaloomuuseumiga.

„Eurosüsteem”

„Eurosüsteem” on kokkuvõtlik termin euroala keskpankade kohta ehk selle nimetuse alla kuuluvad Euroopa Keskpank ja kõik nende riikide keskpangad, kes kasutavad eurot. 2011. aastal, mil Eesti võttis kasutusele euro, sai ka Eesti Pangast eurosüsteemi liige. Näitus annab ülevaate, millised on ühe euroala keskpanga ülesanded. Ühtlasi tutvustab see põhjalikult europangatähti ja nende turvaelemente ning euromüntide rahvuslikke külgi.

Näitus valmis 2012. aastal ja on Eesti raha ajaloo näituse jätk.

Jaga: