Open Tue-Fri 12-17
Sat 11-16

Estonia pst 11,
10141 Tallinn

Show / hide menu

Ajaloolane Ivar Leimus räägib rahaliitudest

06.04.2018

Eesti Panga muuseumis toimub neljapäeval, 19. aprillil kell 17 avalik loeng, kus Eesti Ajaloomuuseumi teadur Ivar Leimus räägib ajaloos kehtinud rahaliitudest. Loeng on huvilistele tasuta, kuid osalemiseks on vaja registreeruda.

 „Kõik uus on hästi ära unustatud vana – see mõttetera kehtib ka rahaliitude kohta. Ollakse üldiselt arvamusel, et euro on midagi ainukordset, kuid tegelikult on see ainult üks paljudest juba olnud ja tulevastest ühisrahadest. Ajaloo esimesed rahaliidud sõlmiti juba 5. sajandil eKr. Nii mõnedki neist, näiteks 19. sajandil moodustatud Ladina mündiliit, hõlmasid märgatavalt suuremat territooriumi ja arvukamalt riike kui tänane euro,“ ütles Ivar Leimus loengu tutvustuseks.

Loeng toimub Eesti Panga muuseumi avalike loengute sarjas „Raha ja väärtused“, mis pakub võimalust mõelda selle üle, kuidas suhestub raha teiste inimese jaoks oluliste väärtustega. Palume huvilistel registreeruda loengule hiljemalt 19. aprillil kell 15 aadressil muuseum@eestipank.ee või telefonil 668 0760.

10. mail kell 17.00 toimub sama sarja raames loeng „Kui kallis on sularaha?“. Teemat käsitleb Eesti Panga sularaha- ja taristuosakonna juhataja Rait Roosve

Olete oodatud!

Jaga: