Open Tue-Fri 12-17
Sat 11-16

Estonia pst 11,
10141 Tallinn

Show / hide menu

Rahatarkuse perepäev

14.10.2017 - 12:00

Eesti Pank ja finantsinspektsioon kutsuvad kõiki laupäeval, 14. oktoobril kell 12–15 rahatarkuse perepäevale. Üritus pakub aktiivset ja harivat tegevust kogu perele. Mitmekesine programm annab võimaluse mängu kaudu mõelda sellest, millele kulub raha ja kuidas iga päev on võimalik säästa. Töötubades ja mänguliste tegevuste käigus räägitakse rahatarkusest. Näidatakse, milline näeb välja õige raha ja mida teha siis, kui raha määrdub või katki kulub.

Kava:

  • 12.00 Improteater Impeerium avab päeva rahateemalise etendusega „Summa summaarum“, mis sünnib kohapeal ja publiku abiga.
  • 13.00  Vestlusring „Kas kokkuhoidmine aitab rikkaks saada?“, Swedbanki rahaasjade teabekeskuse juht Kati Voomets. Ettekandes tutvustatakse, kuidas ja kas Eesti peredes tehakse eelarvet ja mis on kitsaskohad. Koos ühe eelarvetegemise eksperimendis osalenu Eike Kreekigajagatakse kuulajatele hulganisti nõuandeid ja nippe, kuidas rahaasju paremini korraldada.
  • 13.45 Töötuba „Tom õpib rahamängu!“, kus lastele suunatud rahatarkuse raamatu autor Riin Tuttelberg tutvustab oma peatselt ilmuvat raamatut ja koos lahendatakse rahatarkuse ülesandeid töölehtedel.
  • 14.15 Töötuba „Rahalabor“, kus uurime koos raha ja avastame saladusi, mida palja silmaga näha ei ole. Huvilisi juhendab Eesti Panga sularahaekspert Meelis Metus.

Kogu päeva jooksul on Helen Kaigu abiga võimalik meisterdada endale rahakaart.

Muuseumis on avatud joonistusnurk, kus kõigil lastel ja noortel on võimalik ise kujundada euromünt. Kõik joonistused osalevad Eesti Panga korraldatud laulupeo 150 aasta juubelile pühendatud 2-eurose mündi kujunduskonkursil, mille võitjad selguvad 2018. aasta kevadel.

Jaga: