Opening hours
Tue-Fri 12-17;
Sat 11-16
Free admission!

Estonia pst 11,
10141 Tallinn

Show / hide menu

Eesti Panga muuseum kutsub teisipäeval tähistama krooni 25. aastapäeva

15.06.2017

20. juunil 25 aastat tagasi võeti Eestis kasutusele oma raha – Eesti kroon. Eesti Panga muuseum tähistab seda Eesti ajaloolist sündmust kroonipäevaga ja oma mälestusi jagab sel puhul Eesti Panga president Ardo Hansson.

Teisipäeval, 20. juunil kell 12 algab keskpanga muusemis kroonipäev, mille avab Eesti Panga president Ardo Hansson. Avasõnas meenutab keskpanga president, kes oli ka rahareformi komitee liige, enda mälestusi nii rahareformist kui ka

Eesti kroonist.

Sel päeval läheb käima üle-eestiline kroonituur, millest võtavad osa üheksa muuseumit üle Eesti, meenutades eriprogrammiga kroonidel kujutatud isikuid. Kroonituuri avavad pidulikult kell 12.30 Lydia Koidula, Carl Robert Jakobson ja Jakob Hurt. Tutvustatakse nutirakendust, mille abil saab lahendada kroonituuri raames erinevaid ülesandeid.

Ühtlasi on muuseumis toimuva kroonipäeva raames võimalik osa võtta kell 13 algavast võistkondlikust mälumängust. Mälumängule saavad registreeruda neljaliikmelised võistkonnad. Võistkondi saab registreerida aadressil muuseum@eestipank.ee.

Kroonipäev on tasuta ning oodatud on kõik huvilised.


Taustinfo kroonituuri kohta

Kroonituur on üheksa Eesti muuseumi koostöös toimuv külastusmäng, mis kutsub meenutama Eesti krooni ja selle rahatähtedel kujutatud isikuid. Külastusmängu keskmes on spetsiaalselt loodud nutirakendus NUMU, mille abil saab lahendada kroonil kujutatud kultuuritegelaste elutööga seotud ülesandeid. Kõigis üheksas muuseumis on  avatud erinäitused. Kroonituuri kõik muuseumid läbinud külastajad saavad auhinnaks isikliku pildiga kroonitähe, mis annab 2018. aastaks tasuta sissepääsu üheksasse kroonituuri muuseumisse.

Kroonituur kestab 20. juunist 20. novembrini 2017. Kroonituuril löövad kaasa Eesti Panga muuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Tallinna Kirjanduskeskuse Tammsaare maja, Pärnu muuseum, Koidula muuseum, Carl Robert Jakobsoni talumuuseum, Tartu Ülikooli muuseum, Eesti Rahva muuseum ning Dr. Fr. R. Kreutzwaldi memoriaalmuuseum.

 

Jaga: