Muuseum avatud
Sissepääs tasuta!

Eesti Panga muuseum tähistab oma 20. sünnipäeva suure juubelikonverentsiga

20.07.2017

Eesti Panga muuseum tähistab oma 20-aastaseks saamist 28. augustil juubelikonverentsiga, kus arutatakse suurema asutuse juures tegutseva muuseumi rolli ja eripära üle.

Esmaspäeval, 28. augustil kell 10 algab Eesti Panga muuseumi sünnipäevale pühendatud juubelikonverents, mis keskendub sellele, mida tähendab muuseumi kuulumine suurema asutuse alla. Kuivõrd see muuseumi tegevust piirab või hoopis selle võimalusi laiendab? Kuidas mõjutab see muuseumi igapäevategevust? Mis kasu saab asutus muuseumist? Millised ülesanded ja probleemid selle kooseluga kaasnevad? Nendele ja veel paljudele teistele küsimustele sel päeval vastust otsitakse.

Juubelikonverentsil esinevad ettekannetega nii Eesti Panga muuseumi kui ka Soome keskpanga, Tallinna Tehnikaülikooli, Rahvusülikooli ning Nukuteatri kolleegid. Lisaks mõtiskleme selle üle, milliseid muuseume võiks Eestis veel olla. Juubelikonverentsil tuleb Eesti Panga muuseumile küll ka selle esimene juhataja Edith Ojasalu, kes kõneleb muuseumi algusaastatest.

Juubelikonverents toimub Eesti Panga muuseumis (Estonia pst 13, Tallinn) ja on kõigile huvilistele tasuta. Konverentsil osalemiseks palume end eelnevalt registreerida!

KAVA

10.00 Konverentsi avamine ja tervitus.
Raoul Lättemäe, Eesti Panga rahvusvaheliste ja avalike suhete osakonna juhataja

10.20 – 11.00 Muuseum ja Eesti Panga avalikud suhted.
Ingrid Mitt, Eesti Panga avalike suhete juhtivspetsialist

11.00 – 11.45 Soome Panga muuseumi kogemused keskpanga külastuskeskusena.
Jaakko Koskentola, Soome Panga muuseumi juhataja

Ettekandes tutvustatakse keskpanga muuseumi rolli panga suhtluses laiema avalikkusega. Kuidas toimib muuseum külastuskeskuse ja   suhtluskanalina?

Lõuna muuseumis

12.30 – 13.15 Tallinna Tehnikaülikooli muuseumi valikutest.
Tõnis Liibek, Tallinna Tehnikaülikooli muuseumi teadur

TTÜ muuseum loodi 1971. aastal ülikooli tegevusega seotud materjalide kogumiseks, uurimiseks ja tutvustamiseks. Samuti sooviti, et muuseum oleks üliõpilastele teaduse ja tehnika ajaloo õppebaas. Kuidas on käinud selle muuseumi käsi ning millised on ootused ülikoolimuuseumile tänapäeval? Kuivõrd erinevad üksteisest üliõpilaste, õppejõudude ja ülikooli juhtkonna nägemused TTÜ muuseumi homsest päevast?

13.15 – 14.00 Rahvusülikooli muuseumi roll ja võimalused ühiskonna teenimisel.
Mairo Rääsk, Tartu Ülikooli muuseumi direktori kohusetäitja

Tartu Ülikooli seaduses on lisaks teadus- ja õppetegevusele kirjas ka kolmas ülikooli põhiülesanne, ühiskonna teenimine. Milline roll on muuseumil tänapäeval ning kuidas saaks muuseum ühiskonda veelgi paremini teenida?

14.00 – 14.45 Miks peaks teatril olema muuseum?
Joonas Tartu, Nukuteatri direktor

Eestis tegutseb Teatri- ja Muusikamuuseum. Oma muuseum on ka Nukuteatril. Võime küsida, miks peaks teatril olema muuseum? Kas teatrit kui kaduvat kunsti üldse saab koguda ja säilitada ning kas seda peaks tegema?

14.45 – 15.15 Kas haiglal võiks olla muuseum?
Agris Peedu, Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimees

Järgneb meeleolukas koosviibimine muuseumis ja slaidiettekanne Eesti Panga muuseumi 20 aasta tegevusest. Eesti Panga muuseumi esimene juhataja Edith Ojasalu kõneleb muuseumi algusaastatest.